Zdzisław T. Nowicki

Nowe Vademecum Barmana

Pierwsze wydanie tej książki, pt. ”Vademecum Barmana” (także wydane przez „Galion”), ukazało się w 1996 roku i bardzo szybko zniknęło z półek księgarskich. Obecne „Nowe Vademecum Barmana”, na które polscy barmani od dawna czekali, jest nie tylko bogatsze w treść, ale tym razem, zamiast 1300, autor - Zdzisław T. Nowicki - zamieścił ponad 1700 receptur, najnowszych, najmodniejszych i przede wszystkim  klasycznych drinków serwowanych w barach świata, łącznie z tymi, które uzyskały mistrzostwo świata na International Cocktail Competition (ICC).

 „Nowe Vademecum Barmana” zawiera najnowsze osiągnięcia światowej miksologii, nowe kierunki sztuki miksowania, jak np. free style (styl dowolny – sztuka żonglerki barmańskiej), a także przybliża polskim barmanom wszelkie wymogi i regulaminy międzynarodowych konkursów barmańskich (ICC) obowiązujących członków International bartenders Association (IBA).

Zarówno początkujący, jak i profesjonalni barmani, w tej edycji „Vademecum” otrzymali skarbiec bardzo cennych wiadomości na temat towaroznawstwa napojów, techniki miksowania oraz sposobu kreowania nowych drinków. Dużo miejsca poświęcił autor kulturze picia, starając się, aby ranga polskiego barmana, który dziś dość wysoko jest oceniany w świecie, była równie wysoka w kraju, aby barman poprzez profesjonalizm osiągał zarówno własne sukcesy zawodowe, jak i coraz pełniej potrafił zaspakajać gusty i potrzeby gości w polskich barach. Technologię i receptury napojów mieszanych oparł autor na różnorodnych alkoholach i produktach bezalkoholowych znanych w kraju producentów i dystrybutorów – w poprzednim wydaniu "Vademecum" prezentowaliśmy w książce napoje alkoholowe firmy "Seagram", tym razem promujemy produkty "Unicom Bols Group". Vademecum jest skarbcem wiadomości na temat towaroznawstwa napojów, techniki miksowania, oraz sposobu kreowania nowych drinków. Książka o tak ogromnym zakresie wiedzy i wszelkich informacji na temat alkoholi i sztuki barmańskiej nie ma odpowiednika ani w kraju, ani zagranicą!Sprzedaż wysyłkowa i dystrybucja

L&L Firma dystrybucyjno-wydawnicza Sp. z o.o.

80-298 Gdańsk, ul. Budowlanych 64 F; e-mail: ll@ll.com.pl

Biuro: tel. [centrala] (0-58) 520 35 57; fax: (0-58) 344 13 38

Dział sprzedaży: tel./fax (0-58) 520 35 57; tel. (0-58) 520 96 23, (0-58) 520 96 24

Dział handlowy: tel. (0-58) 340 55 29, (0-58) 520 96 21

 

Wszelkie prawa zastrzeżone – Wydawnictwo "Galion" – Copyrights (c) - 2000

redakcja@galion.com.pl