Ty Wenzel

 

ZA BAREM: Pamiętnik barmanki z Nowego Jorku

 

 

TY WENZEL z ciętym humorem opowiada o dziesięciu latach spędzonych za barem w Marion's Continental Restaurant and Lounge - nowojorskiej restauracji-barze. Praca w charakterze barmanki, miała być dla niej jedynie chwilowym punktem zaczepienia, a jak to często bywa - zawładnęła jej życiem na długo.

Nad wyraz szczere, często wręcz śmieszne wspomnienia z pracy za barem, to jednocześnie skandalizujące opowieści, sekrety tego biznesu i ciekawe refleksje na temat kultury i ludzkich zachowań. W tych opowieściach jest mowa o wszystkim: seksie, pieniądzach, sławnych osobistościach, sztuczkach, jakie stosują barmani, aby zatrzymać cię na stołku, o napiwkach, a nawet o tym, co mają wspólnego „różowe drinki”, jak „Cosmopolitan”, z upadkiem obyczajów.

 

ZA BAREM, to też szokująca opowieść o prywatnym życiu autorki, na które składa się: muzułmańskie pochodzenie, chęć odłożenia tylu pieniędzy, by móc się wyrwać z sideł barmaństwa i wreszcie zrozumienie, że ten wyczerpujący, doprowadzający ją do szaleństwa styl życia i praca za barem, jest czymś, co trudno przerwać, gdyż zdążyła to już pokochać.

Jest to też książka o Nowym Jorku i jego mieszkańcach, a właściwie, o mieszkańcach wszystkich współczesnych wielkich miast. O ich marzeniach, problemach, dewiacjach i samotności, o poszukiwaniu przyjaźni i miłości. 

 

 Przed podjęciem pracy barmanki TY WENZEL pracowała jako redaktorka działu mody w czasopiśmie Cosmopolitan i jako koordynator działu mody domu towarowego Bloomingsdale's. Mieszka w East Hampton w Nowym Jorku z mężem i synem. Jej mąż, Kurt Wenzel, jest powieściopisarzem.

 

****

 „W swojej książce TY WENZEL snuje swoją opowieść z humorem, szczerością i odwagą, ujawniając takie szczegóły ze swojego życia, jakich wielu z nas z pewnością nie zdecydowałoby się przedstawić do druku. Brawo!”. 

- Dale DeGroff, autor The Craft of the Coctail  - guru amerykańskich barmanów, nazywany przez nich "king of cocktail" [przyp. wyd.]

 

„Barmanka TY WENZEL zna wszystkie historie Nowego Jorku. Najciekawsze ujawnia w tej książce -  w nieokrzesanym, zabawnym i chwilami przerażającym opisie życia baru. To niezrównany łyk prawdy serwowany bez żadnych domieszek.” 

- Debra Ginsberg, autorka Waiting. The true Confessions of a Waitress.Sprzedaż wysyłkowa i dystrybucja

L&L Firma dystrybucyjno-wydawnicza Sp. z o.o.

80-298 Gdańsk, ul. Budowlanych 64 F; e-mail: ll@ll.com.pl

Biuro: tel. [centrala] (0-58) 520 35 57; fax: (0-58) 344 13 38

Dział sprzedaży: tel./fax (0-58) 520 35 57; tel. (0-58) 520 96 23, (0-58) 520 96 24

Dział handlowy: tel. (0-58) 340 55 29, (0-58) 520 96 21

 

Wszelkie prawa zastrzeżone – Wydawnictwo "Galion" – Copyrights (c) - 2000

redakcja@galion.com.pl